Stowarzyszenie „Automobilklub Pilski”

Stowarzyszenie Automobilklub Pilski powstało w 2010 roku z inicjatywy kilku miłośników motorsportu.

Początkowo spotkania odbywały się na lotnisku w Broczynie, a po rozmowach z władzami lotniska w Pile (od 2011 roku) możemy organizować treningi bezpośrednio w Pile, w dużo dogodniejszych warunkach. Obecnie Automobilklub skupia ok. 20 członków oraz wielu przyjaciół klubu. Organizujemy treningi na wysokim poziomie bezpieczeństwa i profesjonalizmu z wykorzystanie nowoczesnego, elektronicznego pomiaru czasu. Nasi klubowicze uczestniczą w zawodach na terenie całej Polski z licznymi sukcesami. Wielu z naszych klubowiczów uczestniczy w zlotach ogólnopolskich, a ich pojazdy zdobywają nagrody.

Jesteśmy zawsze otwarci i z serdecznością przyjmujemy gości z innych klubów na naszych treningach jak i osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z motorsportem. Relacje klubowiczów nie kończą się tylko na motoryzacji i turystyce, wielu z nas w życiu prywatnym jest przyjaciółmi, którzy zawsze służą pomocą sobie, jak i osobom spoza klubu.

Jeżeli więc kochasz samochody, mechanikę, turystykę samochodową w dobrym klimacie, to zapraszamy na nasze treningi i spotkania. Informacje o życiu klubu i planowanych wydarzeniach znajdziecie na naszej stronie i fanpage.